Справжній суперфуд: обліпиха – врожайна та перспективна культура

Справжній суперфуд: обліпиха – врожайна та перспективна культура, а ще рекордсмен серед ягід за вмістом вітамінів.
 
Жовтень - сезон збору помаранчевих ягід обліпихи. Ці плоди добре відомі українцям, адже ягоди обліпихи багаті вітамінами, мінералами, антиоксидантами, білками і клітковиною. Саме тому їх так цінують дієтологи і люди, які піклуються про своє здоров'я. Обліпиха - це найкращий друг для імунітету, оскільки вітаміну С в ній в 10 разів більше, ніж у лимоні.

90% всієї обліпихи в світі вирощується в Китаї. Ця країна і є основним світовим експортером ягоди. Однак Китай зараз не справляється з забезпеченням попиту, оскільки там вже старі плантації.
 
В Україні наразі майже немає конкуренції з вирощування цієї культури, вона не вирощується в промислових масштабах. Однак це врожайна та перспективна культура. І вітчизняним виробникам варто скористатися такою можливістю. Тренд на обліпиху тільки набирає обертів.Чагарник обліпихи – невибагливий та морозостійкий. Його середня тривалість життя – 20 років. Він невибагливий до ґрунтів. Культура росте без проблем на пагорбах, у балках, потребує просту агротехніку.
 
За рекомендацією експертів, вирощувати обліпиху вигідніше як нішеву культуру, бо за розрахунками плантація окупиться упродовж приблизно 4 років. Обов’язково потрібно врахувати, що обліпиха дводомна рослина, тому на ділянці повинні бути присутні рослини жіночого (листки саджанця мають зелений колір) та чоловічого (листки мають сизий колір з нальотом) типів. Рекомендоване співвідношення 4:1. Найбільша урожайність чагарнику настає на 8-10 рік життя, залежно від сорту.
 

Шукаєте сільськогосподарську техніку?

Заходьте в КАТАЛОГ і обиратйте або телефонуйте:
+380508230560
+380679331387

E-mail:  Client@m-traktor.com.ua

вул. Львівська 37, Куликів, Львівська область, 80362